Leden 2015

Dickyho oblíbené pamlsky

29. ledna 2015 v 18:16 | Zuzka |  Ostatní
Vítejte všichni milovníci psů u nového článku!!!
V tomto článku vás seznámím s novou Dickyho láskou. Jako bonus najdete na konci článku Dickyho zbrusu novou fotečku :)


Překážky DIY

26. ledna 2015 v 8:00 | Zuzka |  Ostatní
Vítejte všichni milovníci psů u nového článku!!!
Jak už jste možná od minulého článku odvodili, bude to barvení agillity překážek novými akrylovými barvami z Lidlu. Nebude to nic extra, ale nebudu předbíhat... jdeme na to!!! Ještě na začátek ale upozorňuji - buďto barvěte prkna venku, nebo si sežeňte velkou podložku či noviny. Také oblečení si vezměte nějaké staré - jednou mi budete děkovat ;)

 • Prvním krokem je vyměřování prkna (laťky, tyče, atd.) a přilepení papírové pásky. Prvně si změříme celkovou délku prkna a rozhodneme se, zda chceme, aby prkno končilo stejnými barvami nebo opačnými (máme barvy modrou a bílou, tak se musíme rozhodnout zda chceme, aby prkno začínalo modrou a modrou i končilo nebo aby začínalo modrou a končilo bílou). Pokud chcete, aby prkno začínalo i končilo stejnou barvou, musíte zvolit lichý počet pruhů, pokud chcete jiné barvy, zvolíte sudý. Pokud prkno má např. 100 cm a vy chcete začínat i končit stejnou barvou, zvolíte 5 pruhů po 20 cm nebo 10 pruhů po 10 cm atd. Asi to zní složitě, ale není to až taková věda =D. Teď přichází "matoucí" lepení pásek. Pruh který budete barvit totiž musí byt z obou stran oblepený zvnějšku. Asi byste to nepochopili, proto jsem vám vytvořila obrázek:

 1. Modré pruhy - části které teď budeme barvit
 2. bílé pruhy - části které barvit nebudeme
 3. Žluté proužky - papírová páska
 4. Černé tenké proužky- místa, kde končí modrá a začíná bílá
 5. X - místa která budeme barvit

 • Jak tedy na obrázku vidíte, pod žlutou páskou jsou bílé pruhy (oblasti, které nebudeme barvit), takže všechny modré pruhy (místa která budeme barvit) jsou oblepeny zvnějšku.

Prkno oblepeno páskou.

 • Teď už jen namícháme barvu (světle modré na obrázku jsem docílila použitím 3/4 bílé, 1/4 modré a 1 kapku žluté). Poté natřeme - chce to alespoň dvě vrstvy, vrstvu nechte pořádně zaschnout před nanášením druhé. Barvu nanášejte jedním směrem (žádné natírání zprava doleva, zleva doprava, zhora dolů a zdola nahoru!!!) a druhou vrstvu opačným směrem (pokud první nanášíte zhora dolů, druhou naneste zdola nahoru - pokud by byla potřeba třetí vrstva tak zase zhora dolů). Také samozřejmě nepřetahujte přes pásku. Víc vám už asi neporadím =)

tady ta modrá vypadá spíše šedě, ale je to hezoučká blankytně modrá

 • Pásky odlepujte ještě když je barva mokrá (až u poslední vrstvy!!!). Páska pod barvou nezaschne a také tím docílíte perfektně rovných okrajů. Pokud se dostane barva pod pásku a je ještě mokrá, pásku strhnete i s barvou a okraje budou krásně začištěné. Pokud by tam ale přeci jen trošku barvy zaschlo, svět se nezboří. Vytáhněte malý štěteček a bílou barvu a okraje začištěte =)
tady vidíte krasné okraje a krásnou modrou barvičku =)

 • Na závěr ještě přetřete prkno lakem proti vlhkosti a pro větší odolnost a můžete začít s nácvikem agillity! Přeji hodně štěstí =). Na případné otázky se ptejte v komentářích, moc ráda na ně odpovím =)

S pozdravem Zuzka a Dicky =) =) =)


Budou překážky, budou!!!

23. ledna 2015 v 13:51 | Zuzka |  Ostatní
Vítejte všichni milovníci psů u nového článku!!!
Dnes po škole mě čekalo velice přjemné překvapení. Tento článek jsem vůbec nepřipravovala a bude zcela spontánní. Už dlouho jsem v lidlu pokukovala po sadě šesti akrylových barev. Cena nebyla nijak obrovská, ale i tak se mi z nějakého důvodu nechtělo za to ty peníze dát. No a dnes mě tyto barvy překvapili na schodech!
Jsem z nich ohromně nadšená! Vás ale asi zajímá, nač tyto barvy a proč to vlastně píšu na blog. Tyto barvy využiji na agillity překážky a i za tímto účelem jsem si je chtěla pořídit. Barvy se dají míchat, což je pro mě velice dobrá zpráva. Určitě vytvořím světle modrou, fialovou a další... Překážky mám v plánu barvit až se trochu oteplí a určitě o tom udělám článek! Momentálně mám už sehnané komplet vše, takže už chybí jen to teplíčko =)
Jak už jsem říkala, jsou z Lidlu. Cenu si přesně nepamatuji, ale myslím že je to tak v rozmezí 160-230,- Kč. Barev je 6, každá po 75 ml. Tyto barvy jsou už z poměrně staré kolekce, takže je asi už neseženete (mamka sehnala ve výprodeji), ale určitě je zase někdy budou mít. Kryvost, zářivost barev, výdrž a celkově kvalitu zatím nemohu posoudit, ale více se dozvíte při samotném vyrábění překážek.

S pozdravem Zuzka a Dicky =) =) =)

DIY - Box pro vašeho pejska

17. ledna 2015 v 8:00 | Zuzka |  Ostatní
Vítejte všichni milovníci psů u nového článku!!!
Jak už jste z názvu poznali, bude to DIY neboli Do It Yourself (udělej si sám). Jsem velice tvořivý člověk a už od útlého dětství jsem si vyráběla všemožné domečky pro my little petshop apod. Tentokrát si vyrobíme Dicky Box. Ve vašem případě to ovšem nebude Dicky Box, ale Rex box, Dášenka box, Marta box atd. Myslím si, že tímto výrobkem skvěle potěšíte každého páníčka i jeho psa. Velice doporučuji jako dárek. No a jdeme na to!!!

Vysvětlení neaktivity

15. ledna 2015 v 17:08 | Zuzka |  Ostatní
Vítejte všichni milovníci psů u nového článku!!!
Vím že dlouho článek nebyl, ale bohužel ani tento článek nebude nic extra. Bude to zkrátka jen vysvětlení, proč články nejsou...

Škola mi začala až tento týden, protože minulý byl lyžák. Kvůli lyžáku musíme tento a příští týden dohánět a věřte mi že na gymplu je to noční můra. Také nás za 2 týdny čeká den otevřených dvěří kde s polovinou třídy hrajeme divadlo a učitelka nám všechen volný čas vyplňuje zkouškama. Na jednu stranu je to samozřejmě dobře, ale na tu druhou... pak nemám čas na vás, na Dickyho... =(. Zítra ale čas mít budu a celý víkend také, takže plánuji něco přednastavit. Moc by mi pomohlo, kdybyste mi do komentářů napsali nápady na články.

Ať ten článek není ÚPLNĚ o ničem, přidávám alespoň jednu fotku.

S pozdravem Zuzka a Dicky =) =) =)

Agillity fotky

11. ledna 2015 v 8:00 | Zuzka |  Fotografie
Vítejte všichni milovníci psů u nového článku!!!
Tak dnes tu máme další fotky. Fotky jsou ze včerejška (10.1.2015), kdy k nám uprostřed zimy zavítal květen. Včera bylo opravdu úžasné počasí a já jsem toho nemohla nevyužít. Tentokrát jsem zkoušela hlavní přednost zrcadlovky a to focení v pohybu. Mám tu pár fotek z jednoduchých překážek agillity. Tentokrát jsou to jen obyčejné překážky, ale někdy příště hodlám nafotit i tunel, rampu, obruč a další. Doufám že si fotky užijete a určitě se k nim vyjadřete v komentářích =)

Rozeskakujeme se na naprosto nizoučké překážce

Co dostal Dicky na Vánoce

10. ledna 2015 v 8:00 | Zuzka |  Dicky

Vítejte všichni milovníci psů u nového článku!!!
V tomto článku vám ukážu, co dostal Dicky na Vánoce. Není toho moc, ale i tak. Jeden dárek vám ještě ukázat nemůžu, protože ho nemůžu nikde sehnat. A tím je výstavní vodítko. Není to až tak pro Dickyho, ale spíš pro mně. Kousek od domu máme pole a tam ho pouštím vždycky navolno a nemá pro mně smysl mu nandávat postroj a pak zas sundávat kvůli takovýmu kousku. Protože ho často fotím, nechci aby měl na fotkách postroj, proto to "a pak zas sundávat". Výstavní vodítko je pro nás skvělým řešením, jen mu to "přehodím" přes krk a nemusím nic zapínat, odepínat... Ale jdeme na ty ostatní dárky! =)

Odpovědi 1

9. ledna 2015 v 8:00 | Zuzka |  Ostatní
Vítejte všichni milovníci psů u nového článku!!!
Asi to nemusím dlouho okecávat. Budou to pochopitelně odpovědi k otázkám. A můžeme jít rovnou na to!!!

Náš den - 8.1. 2015

8. ledna 2015 v 16:17 | Zuzka |  Dicky

Vítejte všichni milovníci psů u nového článku!!!
V tomto článku vás provedu naším dnešním dnem. Doufám že se vám článek bude líbit, budu moc ráda když zanecháte komentář... A jdeme na to!!! =D
 • Samozdřejmě první, co jsem ráno udělala bylo, že jsem se šla s Dickym přivítat. Ten mě už hladově, ale i přesto maximálně vesele a šťastně přivítal. Po krátkém mazlení následovala Dickyho snídaně. Obvykle dostává granule, ale jak jste viděli v minulém článku, také ho semtam trošku rozmazlím =)

Dicky čeká. Při jeho radostném skákání se mi ho zachytit bohužel nepodařilo. Vyšel by z toho jen rozmazaný flek =D

Doporučení krmiva - First class

5. ledna 2015 v 9:19 | Zuzka |  Ostatní

Vítejte všichni milovníci psů u nového článku!!!
Tento článek bude doporučením krmiva. Dicky běžně dostává granule, ale občas mám chuť ho mírně rozmazlit. Nedávno jsme byli v Albertu a já se rozhodla, že Dickymu koupím nějaké oživení do jeho "nudné" stravy. Na kapsičky s obsahem 4% masa jsem rovnou zapomněla. Po dlouhém hledání jsem našla krmivo First Class s obsahem 91% masa + nějaké ryby, což se mi zdálo jako úctyhodný výkon.

Obsah masa: vysoký, 91% + ryby

Porce:
 • Pro malé psy: 3 porce
 • Pro střední psy: 2 porce
 • Pro velké psy: 1 porce
Dickyho ohodnocení: No zblajznul to během minuty, takže myslím, že Dicky to hodnotí velice kladně =D

Místo koupi: Albert

Cena: 30 Kč - nevím přesně, možná to bylo třeba 31 Kč nebo 32 Kč

Obrázky

Takto krmivo vypadá

Po otevření

Obsah masa

Takto připravuji Dickymu snídani

Už jste někdy toto krmivo zkoušeli? Jaký máte názor? Podělte se v komentářích =)
S pozdravem Zuzka a Dicky